Má cesta s metodou RUŠ

Před 13ti lety mi pomohla a nyní se stala součástí mého denního života

Přečtěte si o mé cestě s metodou RUŠ. 

Nechám vás nahlédnout do zákoutí toho, jak jsem vnímala mé jednotlivé kroky na cestě s metodou RUŠ. A to od prvního setkání před 13ti lety až po to, jak jsem získala terapeutický certifikát díky kterému nyní mohu pomoci já vám. 

Zaujala vás RUŠka? Uvažujete o kurzu? Přečtěte si o tom, co se na nich děje a jak jsem jednotlivé kurzy vnímala já, z pohledu účastnice. 

Úplně poprvé jsem se setkala s Ruškou ve dvaceti, chvíli po smrti maminky, jsem absolvovala terapii, která mi pomohla její smrt překonat a zlepšit můj život. 

O 10. Let později… 

Žijte šťastný život, buďte šťastní, veselí, radujte se ze života… Často omýlané klišé. Ze všech stran a rohů člověk slyší, jak je důležité svého partnera milovat, dělat svou práci s radostí a pak, pak nás čeká to štěstí. Dlouhý a naplněný život.

No jo, jenže jak na to? Jak se to dělá? Jak mám být šťastná? Chodím na jógu, cvičím, běhám, zdravě jím…. Mám pocit, že jsem zkusila už úplně všechno (Od jógy, akupunktury, přes psychoterapii, stravu a vitamíny), stejně, vše s čím mi metody, které jsem vyzkoušela pomohly málo nebo jen dočasně. Často se mi ulevilo na chvíli a nebo se mi problémy hned vrátily.

“Co ještě mám udělat pro to štěstí?” Pozitivně myslet musíš! Aha… a jak jako, když já myslím jen na to, jak mám děsnou práci, nestíhám, s partnerem si nerozumím a že bych měla pravé kamarády, na které se můžu spolehnout? No takto asi taky ne…

Možná jste to taky zažili, chuť být šťastný a zároveň beznaděj, že neznáte recept, jak na to. A tak se vydáte na cestu ono štěstí najít… Jenomže moje hledání spíš končilo ve slepé uličce.

A tak jsem v dnešní moderní době usedla ke svému věrnému příteli Laptopu a do strýčka Google jsem vyťukala: “jak být šťastný? “Může být člověk vůbec šťastný?”

Google mi oči moc neotevřel, ale náhoda, vesmír, nazvěme to jakkoli mi do cesty připletl kamarádku, která mi přesně v tu chvíli, kdy jsem to nejvíc potřebovala, začala o RUŠce básnit a mimo jiné se zmínila i o tom, že existují i jejich kurzy. Připomněla mi ten pocit úlevy, který jsem před 10ti lety prožila poprvé a probudila ve mě zvědavost po tom, jak to teď je. Běžela jsem za Googlem a zadala konečně ty správné klíčové slova: “Metoda RUŠ”. Na stránkach jsem objevila celou cestu, jakou může člověk ujít ke svému štěstí a odpovědi na přesně ty otázky, které jsem si pokládala.

Věděla jsem, že to je to ONO co potřebuju. Vyřešte své problémy jednou pro vždy! Ok-výzva přijata. Jdu do toho

Základní kurz R1

O měsíc později jsem jela na kurz R1 na kterém jsem se naučila metodu používat a jako bonus jsem vyčistila hned několik základních vztahů. Neskutečná úleva, zároveň taky chuť na sobě makat a pokračovat. Naučila jsem se taky to, že moje sny a cíle jsou v životě zásadní. A čím víc bloků je pryč, tím rychleji a blíže jsem u svého cíle “žiju krásný život”. A mám i první myšlenky na to, že dělat RUŠku by mě bavilo.

Prvním kvitováním dobře investovaných peněz z venku (rozumějte člověka, co o tom nic neví) pro mne je na obědě se starším bratrem IŤákem, velice racionálním mužem, kde když mu jemně vykládám, po jakém kurzu mám mi upřímně odpovídá: “sestro, mám pocit, že toto jsou poprvé dobře investované peníze do nějakého kurzu.”

Trvalo mi přesně 3 měsíce, kdy jsem poctivě makala na tom, abych vyčistila vše, co je potřeba pro účast na kurzu R2. Moje motivace byla silná, zbavím se svých problémů jednou pro vždy!

O 3 měsíce intenzivní práce na sobě ... R2

Na R2 jsem se naučila, jak své vztahy vyleštím a taky to, co mi může udělat takový nevhodně zformulovaný záměr. Na kurz jsem jela s cílem “vyčistím všechno co půjde”. RUŠačci vědí, jak odvážný záměr to je a já jsem ho začala prožívat na vlastní kůži už v den odjezdu na kurz. Čistila jsem se totiž nejen psychicky, ale i fyzicky😅. V polovině jsem záměr upravila a vše se srovnalo do snesitelné míry:).

Dvojka pro mě byla velkým milníkem. Začala jsem čistit rychleji, a hlavně, vidět na svém okolí, jak se mění. Najednou si se mnou moje nesnesitelná kolegyně povídá jako s kamarádkou a není na mě hnusná!!! Náhoda? S mým mužem se zase milujeme a to jsem ještě před pár měsíci uvažovala o konci vztahu. Cítím se lépe a lépe a i moje realita je čím dál krásnější. Náhoda? Nemyslím si.

Kdo se na kurzy vydá ví, že potřebuje pro cestu k sobě kompletní balíček. (R1,2,3)

Chtěla jsem mít kompletní trojku

R3 byla tedy po tom všem jasná volba. Těším se, že si vyřeším sny, peníze, práci a intuici. R3 byla pohlazením a dalším uvědoměním, že když mám dobrý záměr, můžu problém vyřešit rychle a jednoduše. Kurz byl pro mě tak nabitý, že jsem nestihla vyřešit vše co jsem jsem cítila, že bych měla a zároveň jsem toužila pokračovat na terapeutický kurz. Proto jsem se vydala na bobusovou R4. A byla jsem si jistá, že tam všechno dojedu a doladím.

R4 by se někomu mohla zdát zbytečná, vyhozené peníze… Já to mám jinak. Zjišťuji, že jsem těhotná a místo letecké dovolené u moře si vybírám bonusový kurz. Nejlepší investice, pohodový kurz a báječní lidé. Možná za to může absence nátlaku na cokoliv a velký prostor pro čištění. Chuť být terapeutkou se ještě víc zesílil a spousta bloků poslána do věcných lovišť.

Terapeutické kurzy T1 a T2, moje cesta k certifikátu

T1 - tak jsem tady, došla jsem až sem a to skoro za rok. Jsem na sebe pyšná, už teď cítím na sobě a vidím na svém okolí, jak velký kus cesty jsem ušla. Mám ideální vztahy, mám ideální domov, rodinu, už teď jsem šťastná a spokojená. Co víc si můžu přát? Teorie mi jde a já si jen na malou vteřinu pomyslím, to by bylo super stihnout udělat i T2 ku a získat certifikát do konce roku. Práce na sobě i s ostatními mě baví a moje pocity se jen zesilují. Náhodou na kurzu zjišťuji, že T2 je vypsaná a to ještě do konce roku. Vesmír jede bomby a plní mi na co si pomyslím skoro ve vteřině-říkám si v duchu. Díky díky díky. Poprvé za celý rok je kurz v termínu, který se mi nehodí. Řeknu si, nevadí, třeba to půjde zařídit… a hádejte? Šlo to, jako po másle a já jsem tady.

Jsem na T2. Potvrzuji si to, co vím asi od začátku, terapeutkou být chci a baví mě to. Na terapii pro “cizí” získávám losem ideální klientku a při její terapii prožívám flow na které jsem čekala. Je to super a těším se co bude dál. Prochazím milníky krok za krokem a když je na něm překážka, tak si ho vyčistím. Například dnešní teoretický test:). Večer dostáváme úkol napsat o naši cestě s metodou RUŠ a mě nezbývá napsat (kromě dlouhého příběhu) opět 3x děkuji děkuji děkuji. Shrnout si svou cestu a znovu si připomenout, jak velký kus cesty jsem ušla? Boží.

Od roku 2022 si úspěšně obnovuji certifikaci metody RUŠ, nyní již nejvyšší T3.